Strandbirkózásban is a legjobbak között

Dorogon rendezték meg a strandbirkózó országos bajnokságot.

Az összes korosztályban 90 versenyző küzdött a homokban, köztük a Kanizsai Birkózó Egyesület tagjaival, akik számos érmet szereztek.

Tavaly az ifjúsági korcsoport országos bajnokságát Zalakarosban tartották, ám a szövetség most úgy határozott a diákoktól egészen a felnőttekig egy helyszínen tartja meg a strandbirkózók csatáit. A kanizsaiak közül 70 kilogrammban remekelt Egyed Dániel, aki a junioroknál és a felnőtteknél egyaránt négy győzelemmel szerzett bajnoki címeket. A kadett korosztályban a világbajnokságról visszatérve 60 kilogrammban Egyed Balázs és Németh Márton is pályára lépett. Egyed tökéletesen menetelt, legyőzte klubtársát, így állhatott fel a dobogó csúcsára, míg Németh a második lett. Ugyanebben a korcsoportban 70 kilogrammban Polai Kristóf ezüstérmet, míg Faludi Máté ötödik helyet szerzett. A nőknél pedig +50 kilogrammban Szabó Jázmin végig kiváló birkózással az előkelő második helynek örülhetett.