Podmaniczky-díjat nyert a keszthelyi Balatoni Múzeum

Elsősorban az elmúlt években elindított múzeumpedagógiai tevékenységét, valamint a római és középkori kőtár újbóli megnyitását értékelve Podmaniczky-díjjal tüntette ki a napokban Hungaria Nostra (Város- és Faluvédők Szövetsége) a Balatoni Múzeumot.

 Havasi Bálint elmondta: a Balatoni Múzeum az utóbbi években mutatott fejlődésével vívta ki a Hungaria Nostra figyelmét. A bírálókat leginkább az nyerte meg, hogy évek óta sikeres nevelési, pedagógiai programot folytatnak. Az is a díj odaítélése mellett szólt, hogy alig egy hónapja nyitotta meg a múzeum az intézmény felújítása miatt 2011-ben bezárt római és középkori kőtárat, a Balaton-felvidéken és a Kis-Balaton térségében talált régészeti emlékek bemutatóhelyét.
Az igazgató hozzátette: még 2009-ben indult el a múzeum fejlesztése, ami épületrekonstrukciós munkákat jelentett és az új Aranyhíd – Fejezetek a Balaton történetéből címet viselő állandó kiállítást is ennek keretében hozták létre. Felidézte, hogy a Balatoni Múzeum 2012-ben az Év múzeuma díjat is elnyerte.
Podmaniczky Frigyes író, szabadságharcos, politikus, színházi szakember, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, országgyűlési képviselő volt, a róla elnevezett díjat 1981-ben hívta életre a Hungaria Nostra. Minden évben olyan közösséget vagy magánszemélyt tüntetnek ki vele, aki vagy amely a saját szakmai keretein is túlmutató tevékenységével a legtöbbet nyújtja az épített és természeti környezet, a kulturális örökség értékeinek védelme érdekében – olvasható a Balatoni Múzeumnak a díjátadóhoz kapcsolódó közleményében. (MTI)

Vélemény, hozzászólás?