Nem várt forrásból érkeznek maszkok a nagykanizsai és a keszthelyi kórházba

Létfontosságú maszkokból járvány esetén sohasem elég. Egy ideig kevesebb gondja lesz ezzel a Kanizsai Dorottya Kórház Sebészeti Osztályának és a Keszthelyi Kórháznak.

A Tibor Jakabovics Found összesen mintegy 500 nehezen beszerezhető sebészi és FFP2 maszkot adott át a nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórháznak, és ad még át a napokban a Keszthelyi Kórháznak. A jótékonysági alap szükség esetén további egészségügyi védőmaszkokat és más védelmi eszközöket kíván eljuttatni Zala megye egészségügyi intézményeibe.

(FFP2 maszk. A fotó illusztráció)

Jakabovics Tibor, az alapító levélben köszönte meg a zalai orvosok és ápolók példamutató és áldozatos munkáját, akik meglátása szerint az ország összes egészségügyi dolgozójával együtt az egész országnak erőt, biztonságérzetet adnak.

„Az orvosi tudás és az irgalmas szeretet gyógyító ereje mérhetetlenül nagy – és nem csak a kórház falai között van hatása. Szétsugárzik, reményt ad”, fogalmazott köszönőlevelében a Tibor Jakabovics Fund alapítója.

Jakabovics Tibor több sajtó és rádióinterjúban és nyilatkozatban az első között figyelmeztetett arra Magyarországon, hogy a koronavírus sokkal veszélyesebb, mint sokan gondolnák, és már hónapokkal ezelőtt szigorú intézkedéseket sürgetett. A Keszthely kertvárosában élő vegyész-üzletember-filantróp biotechnológiai kutatóintézete a jelenlegi pandémiás helyzetre való tekintettel részben módosította kutatási stratégiáját is, és fokozott figyelmet szentel virológiai/bakteriológiai kutatásoknak.

A Tibor Jakabovics Fund a Kanizsai Dorottya kórháznak már korábban is adományozott laparoszkópot és más eszközöket, a Keszthelyi Kórházban pedig új, magas felszereltségű inkubátor üzemel jóvoltukból.

Arcmaszkok kórházak számára | JT FUND

A gyógyításhoz nem csak a legmodernebb, high-tech eszközökre van szükség, egyszerű dolgok is életet menthetnek. Ilyenek a szájmaszkok is, amely járványidőszakban megvédenek attól, hogy tudtunkon kívül megfertőzzük egymást. Csakhogy a COVID-19 járvány kitörése óta pont ezekből az elemi védőeszközökből van égető hiány – még azoknak az egészségügyi dolgozóknak is alig jut, akik nap mint nap „a frontvonalban” dolgoznak, kitéve a fertőzésveszélynek.