Néhány ok, amiért érdemes kitanulni a gázszerelői szakmát

(x) Válság ide vagy oda, a gázszerelők munkájára még mindig nagy a kereslet. Gondoljunk csak bele, hogy mennyit kell várni arra, hogy kijöjjenek a szakik leellenőrizni a gázkanzánt vagy a konvektort a fűtési szezon előtt. Pedig a legtöbbjük sokszor még szombaton is dolgozik, de így sem győzik a munkát.

Nyugodtan kijelenthető tehát, hogy ez a mesterség rendkívül sok munkalehetőséget rejt magában. Ennek ellenére azonban még mindig hiányszakmának számít, és az interneten folyamatosan jönnek velünk szembe a “Betanított munka Mezőkövesden” és az egyéb hasonló címmel ellátott hirdetések. 

Ezért is döntöttünk úgy, hogy a mai cikkünkben felsorolunk néhány olyan indokot, amely miatt igenis érdemes ezt a hivatás választani.

Ez egy kihívásokkal teli, érdekes munka

A fűtő- és hűtőberendezések üzembe helyezése és karbantartása, illetve a gázvezetékek kiépítése és bekötése igazán trükkös feladatok. Fel kell mérni az adott területet, tanulmányozni a tervrajzokat, és ez alapján képesnek kell lenni arra, hogy gyorsan találjunk megoldást a problémákra. Továbbá gondoskodunk kell arról, hogy az általunk elvégzett munka szabványos legyen. 

A változatos munkakörnyezetet pedig még nem is említettük. Egy gázszerelő ugyanis dolgozhat például lakóépületekben, irodákban, útépítéseknél, de akár szakműhelyekben is. Ezáltal pedig soha nincsen olyan számára, hogy két egyforma nap.

Egy életre szóló karrier lehet a számunkra

Ha egyszer kitanuljuk a szakmát, akkor olyan készségekre és kompetenciákra tehetünk szert, amelyek az életünk végéig elkísérnek majd minket. Mint, ahogy fentebb is írtuk a gázszerelőkre még a háborúkkal és a járványokkal tűzdelt válságos időkben is szükség van.

Igazán jól fizet

Az átlagos gázszerelői óradíjak 2.000 Ft és 7.500 Ft között mozognak. Nagyobb volumenű munkák esetén pedig az átlagár elérheti akár a 25.000 Ft – 45.000 Ft-ot. Így a magyarországi minimálbérhez képest ezzel az állással viszonylag jól lehet keresni, ami elég nyomós érv arra vonatkozólag, hogy ez a pályát válasszuk.

Most, hogy ábeszéltük a szakma előnyeit, jöjjön még a cikk végén néhány tipp a pályakezdőknek!

Tanácsok a pályakezdőknek

Hiába végezzük el a jobbnál jobb képzéseket, ebbe a szakmába nem az iskolában tanul bele igazán az ember, hanem terepen. Ezért, ha befejeztük a tanulmányainkat, akkor érdemes elszegődni egy tapasztaltabb mesterember mellé, aki megmutatja majd nekünk ennek a csodás hivatásnak minden csínját-bínját.

De ez természetesen nem azt jelenti, hogy nem kell a szívünket és a lelkünket beleadni a tanulásba, hiszen ahogy a mondás is tartja, a jó pap holtig tanul. Erre a mesterségre pedig ez főképp igaz, hiszen a többi gyakorlatias hivatáshoz hasonlóan itt is állandóan frissíteni kell a tudásunkat, és naprakésznek kell lenni a legújabb módszerekkel és eszközökkel kapcsolatban.