Hatékony légtisztítás az ipari létesítményekben

(x) A hűvösebb idő beköszöntével újra tarolni kezdtek a szezonális légúti betegségek, amelyek hátterében többnyire valamely kórokozó által kiváltott fertőzés áll, és a leggyakrabban általában a nagy létszámú, zárt, fogékony közösségekben, például a munkahelyeken fordulnak elő. A megelőzésük érdekében ilyenkor igyekeznek mindenhol minél többet szellőztetni. 

De mi a helyzet a gyárakkal és az egyéb ipari létesítményekkel?

Nos, ezekben az épületekben egyáltalán nincsen lehetőség szellőztetésre, így a levegő csírátlanítására a leghatékonyabb módszer egyértelműen a Hollandimpex UV-C/germicidlámpás berendezések használata

Hiszen a központi légkezelő egységek hiába szűrik ki és tisztítják a csarnokokba, termekbe beáramló levegőt, egyes készülékek részben vagy egészben felhasználják a helyiségekből visszavezetett, elhasznált levegőt is. A légkezelőkben alkalmazott HEPA és egyéb filterek pedig a 0.3 mikronnál kisebb vírusok és baktériumok feltartóztatására nem képesek, így nagy az esélye annak, hogy ezek visszakerülnek majd az adott helyiségbe.

Mit kell tudni az UV-C lámpákról?

Ezek a lámpák 253,7 nanométer hullámhosszúságú ibolyántúli sugarakat bocsátanak ki magukból, amelyek roncsolják a vírusok DNS szerkezetét, és ezáltal akadályozzák meg a szaporodásukat. 

Az UV-C sugárzásról azonban tudni kell, hogy mind a szemre, mind a bőrre ártalmas, így sajnos az emberek közelében egy szabadon sugárzó berendezés nem alkalmazható. Ezért is szokták általában beépíteni az UV-C/germicidlámpás berendezéseket a központi légkezelő egységbe vagy a légcsatornába, hogy zárt térben végezzék el a csírátlanítást. 

Milyen UV-C/germicidlámpás berendezések választhatók?

Kifejezetten népszerű választásnak számít a fentebb említett webáruház kínálatából az UV4AIR Duct, amely germicidlámpáinak 254 nm-es sugárzása akár 99,9%-os csírátlanítási szintet is biztosíthat. Ezeket egy kvarc védőcső védi mind a fizikai behatásoktól, mind a szélsőséges klíma- vagy a páratartalom-változásoktól. A működtető elektronika pedig egy külön kapcsolószekrénybe kerül.

Aztán ott van még az UV4AIR Simple is, amely berendezésnek főként azokban a gyárakban veszik nagy hasznát, ahol nincsen kiépített légcsatorna, hanem csak egy falnyílásba beépített ventilátor szállítja a külső levegőt a helyiségbe. Ebbe kerül beépítésre a készülék.

De a levegő csírátlanítása megoldható még az UV4AIR Active50 segítségével is, amelynek alján található ventilátor beszívja a levegőt (minden órában 75 m3 levegőt áramoltat át), majd létrejön egy szabályos körforgás a helyiségben, amely közben a készülék az UV-C fénynek köszönhetően megtisztítja a légteret.

Hogy az Önök létesítményében melyik lesz az ideális megoldás, azt több tényező is befolyásolja, így mindenképpen azt javasoljuk, hogy mielőtt bármibe is belekezdenének, vegyék fel a kapcsolatot a fentebb már említett Hollandimpex munkatársaival, akik ellátják majd a szükséges információkkal!