A gyári munkának is meg lehet találni a szépségét

(x) Miután annyit halljuk beszélni a körülöttünk lévőket arról, hogy a gyári munka túlságosan megterhelő és nem fizetik meg rendesen, egy idő után hajlamosak vagyunk mi is csak a negatív oldalát látni. Pedig, mint minden munkának, ennek is megvannak az előnyei, természetesen a maga nehézségeivel együtt.

Szinte mindig keresnek munkaerőt a gyárakba

Bár az elmúlt egy évtizedben szinte már társadalmi elvárássá vált a diploma megszerzése, de sajnos nem mindenkinek adatik meg, hogy a felsőoktatásban tanuljon tovább, hanem a közép-, vagy akár már az általános iskola elvégzése után dolgozni kényszerül.

Nekik nyújt nagyszerű lehetőséget a gyári munka. Ha megnézzük ugyanis például a “Száraztészta gyártó állás Zalaegerszegen egy műszakban” című hirdetést a ZalaegerszegÁllás felületén, akkor láthatjuk, hogy egyáltalán nem igényel végzettséget, ráadásul kortól, valamint nemtől függetlenül szívesen várják a dolgozni vágyókat.

De, ami még jobb, hogy különösebb munkatapasztalatot sem várnak el a jelentkezőktől, mivel a munkavállaló első néhány hetét a betanulásra szánják, és megmutatják neki, hogy mi is lesz a feladat pontosan.

A cégek a munkába járást is segítik

Mivel nagyon sok gyár a külvárosban található, így a többségük gondoskodik arról, hogy a munkavállalók a lehető legkönnyebben juthassanak haza. Céges buszjáratokat indítanak, kifizetik a munkavállalóknak a busz- vagy vonatbérletet, illetve bizonyos mértékig fedezik az üzemanyagköltséget.

Abban az esetben pedig, ha az otthonunk messze helyezkedik el a munkavégzés területétől, mondjuk az ország másik felén van, akkor akár szállást is kaphatunk a munkáltatónktól, hogy könnyebben be tudjunk járni. 

A monotonitás nem mindig rossz dolog

A gyári munka során a folyamatosan ismétlődő tevékenységek ugyan hajlamosak időről időre unalmat kiváltani, de mégis vannak olyan emberek, akiknek megnyugvást jelent, hogy mindig ugyanazt kell csinálniuk. Ennek köszönhetően ugyanis tudják, hogy mire számíthatnak egy adott munkanapon, és nem éri őket meglepetés.

A fizetés sem olyan rossz, mint ahogy azt egyesek beállítják

Mint, ahogy azt a cikk bevezetőjében is említettük a leggyakoribb előítéletek között szerepel az is, hogy a gyári munkások rosszul keresnek. Ez azonban nem feltétlenül igaz, mivel a legtöbb helyen már szinte ugyanakkora fizetést kapnak, mint egy diplomával rendelkező irodai dolgozó. A bérek átlagban 322 ezer forint körül mozognak és nem ritkák a béren kívüli juttatások sem.

Összességében elmondható, hogy a gyári munkának megvannak ugyan a nehézségei, de abszolút meg lehet találni benne azokat az előnyöket, amelyeket a javunkra tudunk fordítani. Ez is bizonyítja tehát, hogy nem szabad egyből bedőlnünk a tévhiteknek, hanem előtte érdemes átlátnunk a teljes képet.