Üvegszövet háló a homlokzati hőszigetelésre

Külső szigetelés nem is készülhet üvegszövet háló nélkül, a beépítés nélkülözhetetlen eleme. Íme, a részletek!

(x) Ahhoz, hogy a homlokzati hőszigetelés jól sikerüljön, hatékony legyen és ellássa a feladatát, nem csak a megfelelő hőszigetelő anyag kiválasztása fontos, hanem azok a kiegészítő építőanyagok is, amelyek a rendszer stabil és időtálló lesz.

Az egyik ilyen az üvegszövet háló. Aki még nem szigetelt, az is találkozhatott vele ház vagy lakás felújítása során, mivel a repedezett falfelületeket, vakolatot kiválóan meg lehet erősíteni vele.

Az üvegszövet háló jellemzői

Ezt a tekercsben forgalmazott kemény, de hajlékony hálót üvegből és különféle adalékanyagokból állítják elő. A technológia viszonylag egyszerű: az alapanyagokat megolvasztják, szálat húznak belőlük, majd ebből készül a különböző anyagokkal bevont háló.

Tulajdonságait tekintve stabil, de rugalmas; nem nyúlik, strapabíró. Az épület mozgását jól követi, és ezzel együtt a vele megerősített részek is stabilabbak maradnak. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy kisebb ütések nem tesznek kárt a falban.

Üvegszövet háló alkalmazása homlokzati szigetelésben

Külső szigetelés nem is készülhet üvegszövet háló nélkül. A fölragasztott szigetelőlapokra – amelyek jellemzően polisztirolból vagy ásványgyapotból készültek – ragasztórétegbe ágyazzák. A sorrend fontos, a szigetelőlapokra hordjuk fel a ragasztó kétharmad részét, simítsuk el, ebbe ágyazzuk be a hálót, majd simítsuk le a megmaradt ragasztóanyaggal.

Több funkciót is ellát az üvegszövet a homlokzati szigetelésben: biztosítja a felület dilatálását, szilárdságát, és véd az időjárás viszontagságaitól.

Ez a védelem különösen fontos egy őszi külső homlokzati szigetelésnél, mert ha eddig eljutunk, és az üvegszövet felkerül a szigetelőanyagra, a hőszigetelő rendszer kibírja tavaszig, amikor majd folytathatjuk a munkát. Az üvegszövet hálóval megerősített habarcs ugyanis véd a repedések kialakulásától, amit a pára vagy a fagy okozhat.

Hogyan válasszunk üvegszövet hálót?

Keressünk lúgálló hálót, ami ellenáll a habarcs lúgos kémhatásának. Egyes termékeken a fagyállóság, az alkáliállóság és az időállóság is fel van tüntetve.

Nézzük meg, hogy az ETAG 004 szabványnak megfelel-e, és ez alapján kapott-e CE jelet. Ez a hőszigetelő rendszerek európai műszaki engedélyezésének jelzése.

Ne az ár alapján válasszunk üvegszövet hálót, ennek költsége ugyanis csak kis része a teljes hőszigetelő rendszer árának, nem érdemes spórolni rajta. Ehelyett inkább egy ismert, jó értékelésekkel rendelkező, bevált gyártó termékeit keressük.