Így Tervezd Meg A Mindennapjaidat, Hogy Sikeres Legyél

Napjaink egyik legnépszerűbb témája a hatékony időbeosztás. A rohanó modern világunkban, ahol minden korábbinál komplexebb módon kell egyensúlyoznod a munkád, a magánéleted és az egyéb teendőid között, minden elpocsékolt óra duplán bosszulja meg magát. Ha jól tervezed meg a teendőidet, akkor bőven marad majd szabad időd mozizni, haverokkal találkozni, zenét hallgatni, vagy játszani, például a Mr Bet magyar online kaszinó oldalán. Hatékonyan beosztani az idődet sokkal egyszerűbb, mint ahogy azt sokan gondolják, azonban csodákat senki ne várjon tőle. A feladatok elvégzését a hatékony időbeosztás könnyebbé teheti, de attól még ugyanúgy el kell végezni őket.

Használj Naptár Alkalmazást

Valamilyen okostelefonos naptár applikáció használata elengedhetetlen ahhoz, hogy a betervezett találkozóidat és egyéb tevékenységeidet jól átláthatóan követni tudjad. Akármennyire is jó a memóriád, egy idő után nem fogsz tudni mindent fejben tartani. Ha emiatt elkésel valahonnan, vagy elfelejtesz valamilyen találkozót vagy teendőt, az rendkívül kellemetlen lesz. A Naptár alkalmazás használata abban is rengeteget segíthet, ha valamiért újra kellene tervezni a hetedet. Az alkalmazásban egy helyen, jól láthatóan megtekintheted az összes teendődet és azonnal láthatod azt is, hogy mely időpontokban maradt még szabadidőd.

Ha okostelefonos naptár alkalmazást használsz, az azért is előnyös, mert értesítéseket kaphatsz az elkövetkező eseményekről. Mivel a telefonod azon kevés eszközök közé tartozik, amelyek gyakorlatilag mindig veled vannak, így szinte biztos, hogy soha nem fogsz elfelejteni semmit. Ráadásul a naptár segít abban, hogy a múltbeli eseményeidet is áttekinthesd, akár évek távlatában is. Ha feljegyzéseket készítesz a naptáradba, akkor olyan részletekre is emlékezhetsz, amelyeket egyébként biztosan elfelejtenél.

Oszd Be Az Idődet Akár Egy Napon Belül Is

A produktivitás egyik kulcsa a rendelkezésre álló idő megfelelő beosztása. Erre nincs egységes aranyszabály, hiszen minden személyiségtípus másképpen tud hatékonyan dolgozni. Vannak akik reggel tudnak hatékonyabban dolgozni, míg mások inkább délután. Sokan úgy tudják a legtöbb feladatot elvégezni, ha reggel azonnal nekilátnak a munkának és azt szünet nélkül, vagy kis szünetekkel folytatják addig, amíg csak bírják. Ha te is ilyen vagy, akkor kora délutánra már akár végezhetsz is a napi teendőid túlnyomó többségével és onnantól kezdve szabadidőd van. Ha azonban reggel még nehezedre esik a munka, akkor inkább a délelőttre kell megpróbálnod beszervezni a szabadidős tevékenységeidet, hogy délután zavartalanul végezhesd a feladataidat.

Vannak, akik nem csupán a hetük napjait osztják be, hanem minden egyes napjukat is. Sokan úgy vélik, hogy ha előre meghatározott pontos ütemterv szerint töltik el a napjukat, úgy hatékonyabbak tudnak lenni. Ha te is kipróbálnád ezt a módszert, akkor sok okostelefonos alkalmazás segíthet ebben. Ezen alkalmazások segítségével óráról-órára előre be tudod osztani a napi teendőidet. Meghatározhatod például, hogy reggel 8:00 és 11:00 óra között dolgozol, majd 11:00 és 12:00 óra között pihensz. Beoszthatod a délutáni teendőidet, valamint előre megtervezheted mikor akarsz szüneteket tartani. Ezek az alkalmazások nem csak a napod hatékony megtervezésében segítenek, hanem egyben abban is, hogy valóban úgy töltsd el a napodat, ahogy tervezted. A legtöbben könnyebben tartják magukat ahhoz az ütemtervhez, amit valahova leírtak.

Ne Akard Túlhajtani Magad

A hatékony munkának a megfelelő időközönként tartott szünetek is a szerves részét képezik. Az agyadat nem tudod folyamatosan használni, néha napközben is pihenésre van szüksége. Ha megterhelő szellemi tevékenységet végzel, akkor ajánlott óránként legalább 5-10 perc szünetet tartanod. Ha azonban huzamosabb ideig végzel szellemi munkát, akkor ennél hosszabb szüneteket is érdemes tartanod. Ha nem tartasz szünetet és túlhajszolod magad, akkor akár az egész nap hátralévő részére elronthatod a teljesítményedet. Hat óra hatékonyan végzett munka sokkal többet ér, mint 10 óra szenvedősen, adott esetben hibásan elvégzett munka. Maximum három óra után legalább 30 perc, de inkább 1 óra szünetet érdemes tartanod, azért, hogy utána újult erővel, továbbra is hatékonyan tudjad folytatni a munkát.

A kipihentető alvás ugyanilyen fontos. Az, hogy kipihent legyél nem csak a munkában, de az egyéb tevékenységeid végzése közben is fontos, valamint a magánéleti egyensúlyod fenntartásához is nélkülözhetetlen. Egy napban csak 24 óra van, ha valami már nem fér bele, akkor halaszd egy másik napra. Ha mindenképp aznap kell megcsinálnod, akkor szervezd át a napodat és halassz el egy másik feladatot. Soha ne vegyél el az alvásidődből azért, hogy több dolgot tudj belezsúfolni a napodba, mert egyszerűen nem éri meg.

Változtass A Napi Rutinodon, Ha Szükséges

A napi rutinodon több esetben is érdemes lehet változtatnod. Egyrészt, ha jelentős változás áll be az életedben, például új helyre költözöl, új munkahelyed lesz vagy új párkapcsolatod lesz, akkor nem biztos, hogy a korábban kitaláld módon tudod majd beosztani a napjaidat. Az, hogy miként tudod a legjobban beosztani az idődet azonban nem csupán ilyen dolgokon, hanem apróságokon is múlhat. Vannak, akik egyik héten inkább délelőtt, másik héten inkább délután tudnak aktívak lenni. Olyanok is vannak, akiknek a természetes bioritmusa az évszaktól és az időjárástól, sőt helyszíntől is függhet. Ráadásul, ha korábban nem próbáltad még tudatosan beosztani a teendőidet, akkor nem biztos, hogy elsőre jól fog sikerülni. Ha tényleg szükséges, akkor tervezd át a napodat, vagy a hetedet, egy nem működő időbeosztáshoz értelmetlen görcsösen ragaszkodni.