Hogyan tudjuk optimálisan berendezni a gyermek- és ifjúsági szobákat?

(x) A lakberendezés során az egyik legnagyobb kihívást a gyerek- és ifjúsági szoba tervezése jelenti. Miért van ez így? Mert ennek a helyiségnek egyszerre több funkciót is be kell töltenie. Arról nem is beszélve, ha esetleg kicsit szűkös a szoba, akkor még nehezebb dolgunk lehet. 

Okosan kell kihasználnunk a rendelkezésre álló teret, a szervezés és tervezés képességének ilyenkor előtérbe kell kerülnie. Az is lehet, hogy egyszerre több gyermek lakik ugyanabban a szobában, ráadásul nem is egykorúak. Ebben az esetben még körültekintőbben kell kialakítani az életterüket. 

A legjobb, amit tehetünk, az elemes bútorcsalád összeállítása lesz, hiszen ezekkel tökéletesen személyre tudjuk szabni a lakberendezést. A SzenZa Bútoráruház elemes ifjúsági bútorok széles választékát kínálja, minőségi magyar bútor családokkal. 

Milyen funkciókat lát el egy ifjúsági szoba? 

A gyerekek még iskolába járnak, ezért valahol készülniük kell az órákra, a vizsgákra. Mivel tanulószobaként is üzemel a lakrészük, ezért egy íróasztalt és hozzá tartozó kényelmes széket mindenképpen el kell itt helyeznünk. 

Ebben a szobában alszanak, tehát ágyra is szükség lesz. Ha azt szeretnénk, hogy kipihenten ébredjenek reggel, és ne fájjon semmijük se, akkor a legoptimálisabb a mindennapos alváshoz a gerincet stabilan tartó fekhely. A legtöbb ifjúsági bútorhoz rendelhet heverőt, amely egy gerincvédő zónás matraccal optimálisan tartja gyermekünk gerincét.

Amennyiben nincs külön gardróbszoba, akkor a ruhájukat is itt tudjuk elhelyezni. Ehhez szekrényeket is be kell tennünk, amelyből nem egyszerű megtalálni azt, amelyik minden kritériumnak megfelel. Ezért különösen előnyös az elemes szekrénycsalád, mert kizárólag azokat a részeit vesszük meg, amelyekre szükség lesz. 

A gyerekek számára a saját szoba a nappali tere is egyben

A kamaszok ritkán bújnak ki a kuckójukból, úgyhogy nem árt a berendezést is ehhez igazítani. Legyen elég helyük itt élni az életüket, amíg át nem lépik a tinédzser kort. Az elemes szekrényekből TV állványt is kialakíthatunk, polcokat is válogathatunk bele, hogy elférjenek a gyerekek könyvei. 

A rakodóhelyekhez válasszunk ajtós szekrényeket, amelyek mögé ruháikat rejthetik. Ha nincs elég hely, semmi gond, felfelé is lehet terjeszkedni. Magasabbra is építhetjük a különféle elemeket, csak felülre azokat a dolgokat tegyük, amelyekre ritkán van szükség. Szezononként lehet cserélgetni is ezeket, lényeg, hogy a minden nap használatos dolgok legyenek a kezük ügyében. 

Használjuk ki a sarkokat, a színeket és a fényeket is!

Ha kicsi a hely, a sarkokat is célszerű maximálisan kihasználni. Vegyük észre a bennük rejlő lehetőségeket, és faragjunk belőlük előnyöket. Sarokszekrényt vagy sarok íróasztalt is be tudunk építeni a szoba berendezésébe. 

Kicsi szobából is ki lehet hozni a legjobbat, csak kell hozzá egy kis ügyesség és kreativitás. Ha okosan játszunk a színekkel és a fényekkel, akkor nem fog a helyiség zsúfolt benyomást kelteni.