Hasznos tippek egy informatikai állás megcsípéséhez

(x) Az informatikai munkák rendkívül keresettek manapság, mivel egy nagyon sokrétű területet fednek le a munka világában. Arról nem is beszélve, hogy kiemelkedő keresetet kínálnak. Egy junior programfejlesztő fizetése például bruttó 650 ezer forintnál kezdődik. A medior szintén lévő szakembereknek pedig már bruttó egymillió feletti fizetést (x) adnak.

A munkaerőhiány azonban ebben az iparágban is egyre nagyobb kihívást jelent. Elég csak megnézni a különböző állásportálokat, köztük a Gyöngyösállás https://gyongyosallas.hu/allasok/informatika-telekommunikacio aloldalát, ahol számos nyitott pozícióra bukkanhatunk, amelyekre az alábbi tippek segítségével sikeresen tudunk pályázni.

Térképezzük fel a terepet!

Ahhoz, hogy meg tudjuk találni a számunkra ideális pozíciót, fontos a megfelelő tájékozódás. Manapság már számos YouTube-csatorna, podcast, vitafórum és blog létezik, amelyek segítenek átlátni, hogy milyen is pontosan ez az iparág, és mire lehet számítani.

Emellett próbáljunk meg összeírni egy listát is azokról a pozíciókról, amelyek érdekelnek minket! Egyáltalán nem mindegy ugyanis, hogy például egy szervezet számítógépes hálózatainak zökkenőmentes működésének biztosítása, vagy a webhelyek fejlesztése mozgatja meg inkább a fantáziánkat. 

Ennek köszönhetően lesz némi elképzelésünk, amelynek köszönhetően a keresés is könnyebben megy majd. Ráadásul megismerkedhetünk olyan gyakran használt kifejezésekkel is, amelyeket érdemes elhelyezni majd a CV-nkben, hogy a jelöltek listájának élére kerüljünk.

Tüntessük fel az önéletrajzban a releváns informatikai ismereteinket!

A különböző informatikai munkavállalók esetében keresett speciális készségek szerepenként eltérhetnek, így mindenképpen érdemes alaposan átolvasni a minket érdeklő álláshirdetéseket, hogy megtudjuk, milyen konkrét készségekkel kell rendelkeznünk.

Például elég gyakori kikötés szokott lenni, hogy az ideális jelöltnek ismernie kell a Mac, Linux és Microsoft operációs rendszereket, illetve képben kell lenni a számítógépes és internetes biztonság alapvető dolgaival.

Abban az esetben, ha mindezekkel a készségekkel rendelkezünk, akkor feltétlenül fel kell tüntetnünk őket az önéletrajzunkban. Amennyiben pedig akadnak olyan kvalitások, amelyeknek még nem vagyunk a birtokában, akkor érdemes részt vennünk különböző tanfolyamokon, amit szintén feltüntethetünk a CV-nkben. 

Végül fejlesszük a tudásunkat, és szerezzünk minél több tapasztalatot!

Az adott területen szerzett tapasztalat valószínűleg az egyik legnyomósabb szempont, amelyet a választás során a munkaadók figyelembe vesznek. Ha rendelkezünk vele, akkor ezt mindenképpen írjuk bele az önéletrajzunkba konkrét példákkal. 

Amennyiben viszont még viszonylag kezdők vagyunk, akkor többféle módszer is létezik a tapasztalatszerzésre, köztük egy gyakornoki állás betöltése, amely jó alkalom lehet arra, hogy professzionális környezetben kamatoztassuk a tudásunkat.