Fókuszban a vágásbiztos védőkesztyűk
(x) A kezünket gyakorlatilag minden munkaköri feladathoz használjuk, épp ezért van nagy kockázata a kézsérüléseknek szinte minden munkahelyen. Kezeink és ujjaink védelme munka során tehát kritikus fontosságú, erre hivatottak a különböző védőkesztyűk.
Védelem a kéznek
A Revoo minőségi munkaruhagyártó és forgalmazó vágásbiztos kesztyűk széles választékát kínálja a kéz védelme érdekében. Vannak itt mártott és anyagukban vágásbiztos termékek, bőr tenyerű és pöttyözött modellek is, de lánckesztyűt is találunk a kínálatban.
Ha valakinek munka közben megsérül a keze vagy az ujjai, az negatív hatással van a munkaképességre és akár az általános életminőségre is. Bár a kesztyű a munkahelyi egyéni védőfelszerelések leggyakoribb formája, a kézsérülések még mindig a második legnagyobb munkahelyi sérüléstípusnak számítanak.
Egyes statisztikák azt mutatják, hogy évente mintegy 1 millió munkavállalót kezelnek a sürgősségi osztályokon kézsérülések miatt, és ezen emberek 70 százaléka nem viselt kesztyűt, a további 30 százalék ugyan igen, de az vagy sérült volt, vagy nem volt megfelelő az adott munkafeladat elvégzéséhez.

A kézsérülések típusai
A kézsérülések leggyakoribb típusa a vágás, ami éles tárgyak vagy szerszámok miatt keletkezik. Gyakran azért történik meg, mert nem a megfelelő kesztyűt használják a munkavállalók. Óvatosan kell eljárni minden olyan szerszám használatakor, amely könnyen áthatolhat a bőrön. Ezenkívül vannak összenyomódásból eredő sérülések, melyek abból adódnak, hogy valaki két tárgy közé vagy egy forgó berendezésbe helyezi a kezét.
Törés pedig akkor következik be, ha hirtelen ütés éri az ujjak vagy a kéz csontjait, ez általában gépjármű balesetkor következik be, vagy akkor, ha valaki kinyújtja a kezét, hogy felfogja magát egy esés után.
Biztonságos munkavégzés
Nem minden védőkesztyű nyújt azonos védelmet és teljesítményt, így mindig fontos, hogy az adott kockázatokat mérlegelve a lehető legjobb terméket válasszuk ki. A vágás- és szúrásálló kesztyűk például ellenállnak az éles tárgyak által okozott vágásoknak. Ide tartozhatnak a pengék, üvegek, kések és szerszámok az építőipari vagy autóipari munkák során.
A szúrásállóság arra utal, hogy a kesztyű mekkora erőt vagy igénybevételt képes elviselni, mielőtt a szerszámok vagy éles tárgyak átütnék vagy szétszakítanák a kesztyűt. Egy szúrásálló kesztyű nem feltétlenül vágásálló, és ez fordítva is igaz.
Amikor ilyen termékeket keresünk, mindig nézzük meg, hogy milyen munkaterületre ajánlja a gyártó az adott terméket, illetve nagy segítségünkre lehetnek a választásban az egyéni védőfelszerelésekhez kapcsolódó szabványok. Itt többféle kategóriával is találkozni, az EN 388 jelölés például mechanikai védelmet jelent, az EN 407 jelölés pedig a hő és láng elleni védelmet.