Milyen érvek szólnak az ökologikus építkezés mellett?
(x) Míg a II. világháború előtti világban nem is volt kérdés, hogy természetes alapanyagokat használunk-e az építkezés során – lévén nem állt rendelkezésre más anyag, mint a fa, a nád, a vályog, a szalma vagy a mész -, addig a háborúk okozta károk helyreállítása, valamint a tudomány megállíthatatlan fejlődése más megoldásokat hozott előtérbe.
Mivel gyorsan és sokat kellett építeni, így a természetes anyagokat felváltotta a mesterségesen előállított, tömeggyártott építőanyag, amely gyors és esztétikus megoldást nyújtott – rövid távon. De most, hogy ismeretesek előttünk a hosszabb távon mérhető hatásai, egyre többen fordítanak hátat ezeknek az egészség- és környezetkárosító alapanyagoknak.

Védd magad!
A BIOKAY vályogvakolatok termékeivel ökologikus házat varázsolhatsz akár újonnan épülő, akár már felépített házadból! És hogy miért fontos, hogy ökologikus legyen? Mert egyedül ezzel az építési móddal tudod azt garantálni, hogy a Beteg Épület Szindróma hatásai téged és a családodat elkerüljék.
A vegyipari anyagokat használó építőanyagok ugyanis számos mérgező anyagot bocsátanak ki, amelyek allergiához, tartós fejfájáshoz, alvászavarhoz is vezethetnek. Ezzel szemben a természet nyújtotta építőanyagok sokkal jobban hatnak az egészségre, így ha természetes alapanyagokat alkalmazol építkezés vagy felújítás közben, akkor sokkal egészségesebb lakóklímát tudsz teremteni.
Védd a bolygót!
Persze nemcsak önmagadra kell, hogy gondolj, hanem unokáidra, dédunokáidra, ükunokáidra, merthogy a bolygót tőlük kapod kölcsön, használatra. Így aztán kutya kötelessége minden felelősen gondolkozó embernek úgy élni, úgy táplálkozni és persze úgy építkezni, hogy az minél kisebb nyomot hagyjon maga után a Földön.
Ezért aztán ha építkezés vagy felújítás során a természetes alapanyagok használata mellett döntesz, akkor egyrészt óvod a környezetet, hiszen nem kell mesterségesen, különféle mérgező vegyi anyagokat használva legyártani a házadhoz szükséges alapanyagokat, hanem elég a legközelebbi természetes alapanyagokat árusító üzletet felkeresni, és máris hátradőlhetsz: a vályog, a kender, a farost vagy épp a nád felhasználása soha nem fog annyi energiát igényelni, mint a tégla, a cement vagy a különféle festékek előállítása.
Végül azt is érdemes számításba venni, hogy az ökologikus házak fenntartása is sokkal kevesebb energiát emészt fel, így nemcsak a pénztárcád fog örülni, hanem a Föld is, hiszen eggyel kevesebb ember szipolyozza a kapacitásait!
Legyen minél kisebb az ökológiai lábnyomod!
Talán nem is kérdés ezután, hogy milyen módszerrel építs vagy újíts fel házat, hogy minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyj magad után. Az egészséges lakóklíma számtalan további lehetőséget rejt magában: kevesebb energiahasználat, vegyszermentes élet, kevesebb finompor, kevesebb elektroszmog vagy zéró formaldehid.
Építkezz egészségesen, élj egészségesen, hiszen így a Föld is egészséges maradhat!