A felnőttkori társasjátékozás hatásai a személyiségfejlődésre

(x) Ma már valószínűleg sokak számára egyértelmű, hogy a játékok szerepe felnőttkorban is kiemelt jelentőségű, hiszen nagymértékben támogatják a problémamegoldó készségek fejlődését, az érzelmi egyensúly kialakítását, de még a munkánk során megjelenő hatékony feladatvégzést is befolyásolhatja. Mivel a kutatásoknak egy kedvelt témája, gyakran jelennek meg friss hírek az újabb és újabb tudományos eredményekkel kapcsolatban. Most összefoglaljuk, milyen szerepük van a társasjátékoknak a felnőttek életében.

A stressz hatékony kezelése

A stressz életünk szerves részévé vált, ezért fontos, hogy eredményesen tudjunk fellépni ellene. Egy vidám társasjáték felnőtteknek kiváló eszközt jelent arra, hogy levezessük a hétköznapokból eredő feszültséget. Ha pedig bővítenénk az otthoni kínálatot az ilyen játékokból, akkor a SAS és KOS, a tárSASjátéKOS webáruházában mindent megtalálunk, ami egy baráti társaságban töltött estéhez kellhet.

A játék bizonyítottan egy olyan tevékenység, ami pozitívan hat a minket ért stressz csökkentésére. Segítségével ellazulhatunk és kitörhetünk az egyhangúságból. A jó hangulat és a kellemes társaság pedig feltölt, így könnyebben megtalálhatjuk a lelki egyensúlyt.

Kreatív gondolkodás

Ha sokat játszunk, elsajátíthatunk egyfajta játékos hozzáállást vagy gondolkodásmódot, aminek segítségével rugalmasabban közelíthetjük meg a mindennapok problémáit. Felnőttkorban ez a kreatív gondolkodás teszi lehetővé, hogy meghaladjuk a hagyományos kereteket, és egészen újszerűen közelítsük meg a felmerülő kérdéseket. 

Láthatjuk tehát, hogy a kreatív gondolkodás juttat el bennünket a jó problémamegoldó készséghez, vagyis végső soron a társasjátékok segítségével könnyebben áthidalhatjuk a felmerülő nehézségeket.

Szociális kapcsolatok

A társasok közelebb hozzák egymáshoz a résztvevőket. Míg gyermekkorban fontos eszközei annak, hogy kialakuljanak az alapvető, társas élethez szükséges készségek, addig felnőttkorban a könnyebb kapcsolódást segítik. 

A közös élmények a bizalom és összetartozás érzését mélyítik el a játékosokban, és fejlesztik az együttműködési képességeket, aminek a munkahelyen is nagy hasznát vehetjük.

Önismeret és személyiségfejlődés

Maga a játék is egy kreatív tevékenység, ami közben a felnőttek – a gyerekekhez hasonlóan – fejleszthetik az önkifejező készségeiket, valamint önismeretet tanulhatnak. A belső világunk felfedezésével pedig utat nyithatunk teljesen új készségek felismerése és fejlesztése felé.

Érzéseket, gondolatokat és tapasztalatokat is kifejezhetünk a társasok segítségével, ami önmagunk és a környezetünkben élők jobb megismerését eredményezi. Mindez pedig hozzájárul a szellemi frissesség megőrzéséhez.

Láthatjuk tehát, hogy a társasjátékok segítségével fenntartható felnőttkorban is a mentális erő, és kialakítható az érzelmi jóllét, ami akár megkönnyítheti majd az öregedés folyamatát is, de addig is boldog és eredményes életet biztosít.