Megkapta Nagykanizsa az engedélyt, így megkötheti a támogatási szerződést a Zeneiskola, a BLG és három orvosi rendelő felújítására.
Mind a három projekt szerepelt Nagykanizsa TOP-os listáján, azaz a mintegy 550 millió forintos fejlesztés EU-s forrásból valósul meg.
Horváth Jácint nagykanizsai polgármester hangsúlyozta: a Tankerülettel egyeztetve döntöttek arról, hogy ezeket a munkákat indítják el.
Arról Nyeste Péter, a Városfejlesztő Kft. ügyvezetője tájékoztatta a Kanizsa Médiaház szerkesztőségét, hogy mintegy 9 hónap után, megérkezett a pozitív válasz, így a város megkötheti a támogatási szerződést.
Az iskolák esetében a BLG-nél a főépület vizesblokkjai, öltözők, szigetelés, klímák és 7 terem burkolatcseréje is bekerült, míg a Zeneiskolának a pincehelyiségben lévő próbatermének a szellőztető rendszere, a szigetelése és fűtési korszerűsítése szerepel a céloknál.
A 235 és a 155 millió forintos beruházás mellett még 3 orvosi rendelőre, mintegy 160 milliót költhet ebből a forrásból Nagykanizsa.
A teljes cikk a Kanizsa Médiaház honlapján itt olvasható: Elfogadva – 550 millió forintból újulhat meg a Zeneiskola, a BLG és három orvosi rendelő.