(x) Amikor eldöntöttük, hogy mi is haladunk a változó világgal, akkor nem szolgáltatjuk ki magunkat továbbra is ugyanolyan mértékben a kiszámíthatatlan jövőnek, mint eddig. Ha tudjuk, hogy csökkenteni akarjuk a havi kiadásainkat, és szeretnénk komfortosabban érezni magunkat az otthonunkban, akkor elérkezett a felújítás ideje.
A felsorolt célkitűzéseknek az felel meg, ha energetikai szempontból kezdjük fejleszteni az épületet, amit – többek között – a szigetelés kialakításával tudunk megtenni. Habár ez nagyon egyszerű és tisztán megfogalmazott tervnek tűnik, valójában nem az, hiszen még rengeteg dolgot kell kitalálnunk, megterveznünk azután, hogy ezt a döntést meghoztuk.
Még csak most szembesülünk a kérdések javával…
A ház melyik területeit akarjuk leburkolni? Milyen anyagot használunk majd? Milyen vastagságban? Az ujhazbodrogi.hu szigetelőanyagok széles választékát kínálja, ahol biztosan meg fogjuk találni a számunkra megfelelőt.
Mondjuk egy 10 cm-es hungarocell hőszigetelés mennyit ér a terveink szempontjából?
Sokan azt vallják, hogy a vastagság az a paraméter, amin nem szabad spórolni, ám a válasz természetesen korántsem ennyire egyértelmű. Hacsak nem arról van szó, hogy vámpírok vagyunk, és emiatt egy egész örökkévalóságra tervezünk, akkor figyelembe kell vennünk a költség-haszon elemzést is, és eszerint meghatározni az ideális mértéket.
Már egy 5 cm-es szigetelésnek is lesz eredménye, egy 10 cm-es hungarocellel pedig nyugodtan burkolhatjuk a homlokzatot akkor is, ha komolyabb megtakarítást tűztünk ki magunk elé. Nem véletlen, hogy ez az egyik legnépszerűbb választás. Persze láthatjuk ezek mellett a passzívházak példáját is, ahol akár 30 cm-es hőszigetelés is kerülhet a falakra, ugyanakkor az elvárások is mások, mint egy hagyományos ingatlan esetében, ahogy maga az épület is sok dologban eltér.
A helyzetet tehát mindig egyedileg kell elbírálni, kiszámolva azt, hogy milyen eredmények érhetők el egy adott vastagságú szigeteléssel a kiválasztott anyaggal, milyen a beruházás bekerülési költsége, mennyi idő alatt fog megtérülni stb. Egy jó szakember segít mindezt meghatározni, és rá mindenképpen szükségünk lesz a kivitelezés során is.
Biztos, hogy jó a hungarocell?
Nemcsak a vastagság, hanem az anyag kiválasztása is nehezíti a dolgunkat. A hungarocell egy méltán kedvelt megoldás, méghozzá azért, mert nagyon jó hőszigetelő, ugyanakkor kedvező áron szerezhetjük be a többi változathoz képest. Ez azonban nem jelenti azt, hogy rossz, hiszen rengeteg tényező akad, ami hatással van egy termék árképzésére.
Természetesen akadnak ellenjavallatok, például vályogépület esetén nem ez a legjobb választás, ugyanis a nedvességet nem szereti túlságosan. Viszont lábazathoz például kifejlesztették a hungarocellnek is azt a változatát, amelyet minden probléma nélkül alkalmazhatunk. A hungarocell alkalmas akár az egész épület hőszigetelésére, amennyiben megfontoltan választunk az egyes típusai között.