5+1 ok, hogy miért szerezzen be szobabiciklit

(x) Az otthoni edzésformák közül az egyik legélvezetesebb a szobabiciklizés. Bármikor felülhet rá, amikor kedve van, de mondjuk az eső miatt nem szívesen tekerne a szabadban. Mivel nincs kitéve semmilyen veszélynek, bátran hallgathatja mozgás közben a kedvenc zenéjét, hangoskönyvét vagy podcastjét. 

Ebben a cikkben elárulunk 5+1 okot, hogy a teste miért lesz hálás, ha rendszeresen használja a benti kerékpárt.

  1. Több izomcsoport is dolgozik

A biciklizés elsősorban a lábakat (vádli, comb, térhajlító) mozgatja meg, de a far, derék és csípő izomzata is bekapcsolódik a munkába. A Kerékpárwebshop.eu álló szobakerékpár modelljei még a váll, a nyak és a karok izomzatát is fejlesztik. Szóval egyáltalán nem kell attól tartani, hogy az alsó végtagok megerősödnek, a felsők pedig edzetlenek maradnak. 

  1. Mozgás, ami a támogatja a szív- és érrendszert

Ez a fajta mozgás az úgynevezett aerob típusú edzésformák közé tartozik. Mivel sportolás közben emelkedik a pulzusszám, a szívnek erősebben kell dolgoznia. Az így megélénkült vérkeringés több oxigént juttat el az egyes szervekhez, amelynek számos előnyös hatása van. Az agyi kapacitás megnő, javul a vércukorszint, nő az állóképesség, erősödik az immunrendszer. Az aktív mozgás után sokkal kiegyensúlyozottabbá válik az alvás, és energiával teltek lesznek a hétköznapok. 

  1. Társ a fogyókúrában

Sokan azért választják az otthoni edzésnek ezt a formáját, hogy vizslató pillantásoktól mentesen tegyék meg első lépéseiket a kívánt súly elérése felé. A modernebb masinák több fokozattal rendelkeznek, így egyszerűen be lehet állítani azt a programot, ami nem túl könnyű, de még élvezetes kihívást jelent. Ilyenformán egy órányi pedálozással 500-600 kalóriát is el lehet égetni, ami egy kiegyensúlyozott étrenddel rövid időn belül látványos eredményt mutat.

  1. Rehabilitáció 

Ortopédiai beavatkozás után vagy csak az ízületek karbantartására is előszeretettel javasolják a szobakerékpárt. A bokát és a térdet érő erőhatások jóval alacsonyabbak, mint más edzések esetében. Az otthon kényelmében a felépülés is gyorsabb lehet, a rendszeres mozgás jótékony hatással van testre és lélekre egyaránt. 

  1. Egyensúlyfejlesztés

A kerékpározás során szükség van a szem-kéz koordinációra, koncentrációra és az egyensúlyérzékre. Annak ellenére, hogy a szobai bringa biztosan áll a lábán, jó hatással van ezeknek a kézségeknek a fejlesztésére. Stroke utáni felépülésben rendkívül hatásos.

+1 Minden körülmények között

A rossz idő vagy az, hogy nincs kedve kimozdulni otthonról, többé már nem kifogás. Bár a társak hiánya, a mozgás monotonitása okozhat időnként kihívást, de a teljesítményt mérő applikációk segítségével szinten lehet tartani a vágyott cél iránti elköteleződést. Mivel a tekerés oldja a feszültséget is, nem érdemes kihagyni az edzéseket.