Bravúros hétvégét tudhat maga mögött a kanizsai Eraklin Táncklub

A II. Fonyód Kupán nem csak a táncban, de a szervezésben is remekeltek az eraklinosok.
Városunk versenytánc klubja nem csak a nagykanizsaiaknak büszkesége, hanem Fonyód város kulturális és sportéletének is szerves része, hiszen a balatonparti városban is működnek csoportjaik.

nagykanizsa eraklin táncklub 1

(FELNŐTT LATIN 1.hely Pál Bálint-Lekszikov Dóra)

 Az Eraklin Táncklub Egyesület jóvoltából ismét felpezsdült a táncos élet Fonyódon, hiszen már második alkalommal rendeztek táncversenyt a festői balatonparti városban.  A II. Fonyód Kupán táncos karrierjük elején álló táncosok is megmérethettek a délelőtti szabadidős táncversenyen, a délután folyamán pedig a már rutinosabb versenyzők versengtek az értékes kupákért a klubközi pontszerző táncversenyen.

nagykanizsa eraklin táncklub 2

(GYEREK 2 LATIN KEZDŐ 4.hely Koller Norbert-Varga Lilla)

A nap folyamán közel 500 versenyző lépett parkettre, az Eraklintól már jól megszokott eleganciával bálteremmé varázsolt sportcsarnok csordultig telt nézőkkel, érdeklődőkkel. A hangulat a verseny során a tetőfokára hágott, és nem csak a lelkes szurkolás miatt. A szemet gyönyörködtető táncosok mellett a pezsgő ritmusokról és a lágy dallamokról a Lobo Latino gondoskodott, mindenki számára felejthetetlen élménnyé varázsolva a maratoni táncversenyt.
Mind a versenyzők, mind a szakma részéről pozitív visszajelzések érkeztek a klub vezetősége felé, akik jövőre ugyanígy szeretnének Fonyód Kupát szervezni a Balaton partján.

nagykanizsa eraklin táncklub 3 táncverseny

(GYEREK 2 STANDARD KEZDŐ 1.hely Angyalosi Miklós Mátyás-Illés Karolina, 2.hely Koller Norbert-Varga Lilla)

A II. Fonyód Kupán természetesen az Eraklinosok is parkettra léptek, és kiváló eredményekkel büszkélkedhetnek, valóságos éremesővel térhettek haza.

nagykanizsa eraklin táncklub 4

(JUNIOR1. STANDARD KEZDŐ 1.hely Birkás Mihály-Darabos Anna, 2.hely Bíró Gergő-Sipos Dorka, 3.hely Lekszikov András-Zsogmond-Gyergyói Anna)

A délelőtti szabadidős versenyen a következő eredményekkel végeztek az Eraklinosok:
Angyalosi Miklós Mátyás – Illés Karolina: Gyerek2 standard kezdő : 1.hely , latin kezdő:2.hely
Koller Norbert – Varga Lilla: Gyerek2 standard kezdő: 2. hely, latin kezdő:4. hely
Birkás Mihály – Darabos Anna: Junior1 standard kezdő: 1. hely, latin kezdő: 2. hely

Bíró Gergő – Sipos Dorka: Junior 1 standard kezdő: 2. hely, latin kezdő: 3. hely

Lekszikov András Zsigmond – Gyergyói Anna: Junior1 standard kezdő: 3. hely, latin kezdő: 7. hely

Tarcsay Tamás – Köves Réka: Junior1 latin kezdő: 4. hely

Gelencsér Soma- Posza Gréta: Junior 2 latin kezdő: 3 hely

Takács Gergő – Bodó Kata: Junior1 latin kezdő: 6. hely

Gelencsér Dominik – Thalhammer Fanni: Junior1 latin kezdő : 8.hely

Varga Benjamin – Németh Karina: Ifi latin haladó:3. hely

A délutáni klubközi verseny eredményei:

Horváth Gergő – Szabó Flóra: Gyerek 2. E standard: 5. hely, latin: 4. hely

Müller Balázs- Jáger Laura: Junior 1 E latin: 6. hely, Junior1 D standard:8. hely

Benkő Dániel- Bognár Alexandra: Junior 1 D standard: 9. hely, latin: 9. hely

Buda Levente – Berner Léna: Junior 2 E standard: 6. hely, E latin: 9. hely

Ruschel Krisztián- Pető Viktória: Ifjúsági E standard: 6. hely, latin: 3. hely

Gáspár György – Müller Petra: Ifjúsági C standard: 6 hely, latin: 10-11.hely

Pál Bálint – Lekszikov Dóra: Felnőtt C latin: 1. hely

A versenyzők felkészítői Lekszikov Csaba és Balassa Júlia nagyon büszkék a tanítványaikra és arra, hogy a klub egy igazi közösség is, hiszen az ilyen jellegű eseményeknél a legkisebb gyerektől a barátokon át a nagyszülőkig, pártolókig mindenki kiveszi a részét a munkából. Természetesen az Eraklinnál továbbra sincs megállás, a táncklub következő nagy eseménye a nyárköszöntő évzáró gálájuk, majd azt követően aktívan részt vesznek a Múzeumok Éjszakája című rendezvényben. Júliustól pedig megkezdődnek az edzőtáborok, és a felkészülés a további versenyekre.

Szólj hozzá a Facebookon!
   
loading...

Vélemény, hozzászólás?